Životopis Leelee

13. srpna 2007 v 15:12 | Kwikysek
Životopis
Leelee se narodila jako starší ze dvou dětí (mladší bratr) francouzskému malíři Jeanu a Elizabeth nezávislé spisovatelce, která později převzala roli její manažerky. Když navštěvovala soukromou střední školu v New Yorku, získala pozornost režiséra, který ji přemluvil, aby se zúčastnila konkursu na televizní film "Reunion" (1994). Konkurz vyhrála a zahrála si ve své první televizní roli Anny, po boku Marla Thomase.

Svůj filmový debut uskutečnila v Disneyho komedii Jungle (1997). Krátce poté získala své průlomové role ve filmech Drtivý dopad "Deep Impact" (1998) a Vojákova dcera nepláče "A Soldier's Daughter Never Cries" (1998). Za oba výkony získala uznání a také nabídku hlavní role v televizním filmu Johanka z Arku "Joan of Arc" (1999), za niž získala nominaci na Emmy v kategorii pro nejlepší herečku.

V roce 1999 Sobieski ztělesnila podivínskou středoškolskou studentku po boku Drew Barrymore ve filmu Nepolíbená "Never Been Kissed" (1999). Stejný rok si také zahrála spolu s velkými celebritami Tomem Cruisem a Nicole Kidman v roli koketní dcery majitele obchodu ve filmu Stanleye Kubrickse "Eyes Wide Shut" (1999).

Sobiesky žije v New Yorku, kde v roce 2000 pořád ještě navštěvovala stejnou soukromou střední školu, kde byla poprvé objevena. Při studiu stále hraje a stejný rok se objevila po boku Chrise Kleina v teenagerovském milostném románu "Here On Earth".

Následující rok si zahrála ve strašidelném thrilleru Skleněný dům "The Glass House" (2001) vroli Ruby Bakerové dospívajícího děvčete, které jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Za tento film získala honorář jedem milion dolarů.

Také se objevila v nezávislém filmu My First Mister (2001) a napínavém filmu "Joy Ride"(2001).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama