*Simple plan*

18. listopadu 2006 v 10:24 | Kwikysek |  * Simple plan *
Historie skupiny Simple Plan začíná skoro v polovině devadesátých let,kdy bubeníkovi Chucku Comeau a zpěvákovi Pierru Bouvier 13 let a byli v punk-rockové kapele, která pořádala turné po celé Kanadě - Reset.
"Pierre a já jsme přátelé po dlouhou dobu," říká Comeau. "Hráli jsme spolu ode dne, kdy jsem dostal svoje první bubny." Reset vydalo své první album roku 1997, ale další rok Comeau odešel z kapely, aby se více koncentroval na své studium.
Později byl tento bubeník přitahován stále víc a víc muzikou, až v roce 1999 začal hrát se svým starým přítelem ze střední školy - kytarista Jeff Stinco. Sebastien Lefebvre, další přítel a kytarista se k nim byl brzy také přidal a kapela byla zrozena. Jediná věc, která jí chyběla byl zpěvák. "Hledali jsme," vzpomíná Comeau. "Známe miliony lidí, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc jsme přicházeli na to, že potřebujeme v kapele Pierra. Mezitím byl Pierre nespokojen s Reset, kde měl čtyři povinnosti a ještě k tomu zpívání. "Chtěl jsem to vzdát, jít zpátky do školy a zapomenout na muziku," řekl Bouvier. "Pak jsem se jednu noc setkal s Chuckem na koncertě Sugar Ray v Montrealu a on byl jako: "Mám tuhle novou skupinu a hledáme zpěváka." Šel jsem tam a viděl jsem je zkoušet a jejich song byl nový a moderní, takže jsem si řek, že si dám ještě jednu šanci."
Ještě pár informací
Znají se spolu dese let (tedy kromě Davida)!!! Chodili spolu na střední školy. Tehdy měl Pierre a Chuck svou kapelu Reset se kterou se jim podařilo vydat desku. Chuck v ní vydržel asi tři roky, poté dal přednost škole, nicméně s muzikou koketovat nepřestal. Časem se dal dohromady s Jeffem a rozjeli nový projekt. Jenomže jim chyběl kytarista a zpěvák . Naštěstí byl Sebastien(Seb) volný a bydlel nejblíž, a tak se rozhodli pro něj.V té době Pierre nebyl ve skupině Reset spokojený a rozhodl se že z ní odejde.Ale kam ??? No přece ke klukům do nové vznikající partičky! V Reset Pierra chvíli zastupoval David,ale i ten nakonec zběhnul.Sestava - Pierre,Chuck,Jeff,David a Sebastien byla kompletní ale chybělo jim jméno.To jim dalo sice zabrat ale i o jeho vzniku vyprávějí novinářům zábavnou historku. Už na střední měli plán že nechtějí skončit jako šedé myši někde v kanceláři nebo dělat něco co je nebaví. Naopak - toužili se skupinou jezdit po světě, koncertovat , získávat nové přátele. Byl to jednoduchý plán.A když se do puntíku splnil nebylo co řešit - pojmenovali se Simple Plan. Co byste ještě měli vědět Xo)
-Chuck, Jeff, Pierre a Seb chodili na stejnou střední školu - Beaubois High School in -Montreal, Canada
-4 z 5 kluků stále žije v domě se svými rodiči (kromě Davida)
-když se zblázní, nadávají francouzsky
-všichni kluci jsou Kanaďané a mluví francouzsky
-Pierre, Seb a Jeff mají tetování
Pierre
-Jeff a Seb mívali dlouhé vlasy
Seb
Jeff
-milují dárky
-29. listopadu 2002 Simple Plan tour bus havaroval na cestě do Chicaga. Naštěstí skupina byla v pořádku a neutrpěli žádná vážná zranění.
-Na živém vystoupení v Electric Christmas Show 2002 při písničce Addicted Jeff hrál na kytaru pro leváky
-Skupina byla skoro zabita elektrickým proudem na fotce, kde byli ve vaně. Můžeš ji vidět v leporelu "No Pads, No Helmets... Just Balls"
-14. listopadu v New Orleans skupina poprvé vystupovala bez jednoho člena, protože Pierrovi bylo špatně. David pak po celou show zpíval všechny vokály.
-Mark Hoppus řekl Simple Plan, že by měli se měli pojmenovat "One Legged Duck" ("Jedna Běžící Kachna")
-V tour busu kluci dávají přednost mluvení francouzsky
-Pierrova učitelka francouzštiny jemu a Chuckovi řekla, že by si měli půjčit školní nástroje a přihlásit se jako skupina na show školních talentů
-Nebere je hokej
-ty čísla nejsou jejich nejoblíbenější jenom Jeffa(7,13) a Pierra(9-podle datumu narození)
-Pierre a Chuck hrávali na klavír
-David a Pierre skatují. David ale už ne, protože říká, že se při tom hodně zraní
-tak tohle je z dvd (ABPFY) kde se Dave srazil s Pierrem a udělala si něco s nohou. Avril ho pak odnesla na podium
-"ROLE MODEL" je Pierrova, Chuckova a Patova vlastní značka oblečení
-Pat a Chuck udělali "SP DVD" A Big Package For You (ABPFY)
-Pat se stará o SP web a obchod
Patrick Langlois
-kontakt:info @simpleplan.com
Adresa:
Simple Plan
P.O Box 223
Depot Ste-Dorothee, Laval
Quebec, H7X 2T4
Canada
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama